Termálne parky

Hľadáte odpočinok a miesto na regeneráciu? Rezidencia Horvát Family Residence sa nachádza v srdci Liptova s bohatou zásobou termálnych a minerálnych vôd. Priamo v dedine sa nachádzajú Kúpele Lúčky.

Len pár kilometrov od rezidencie, v susednej dedinke Kalameny, nájdete v prekrásnej prírode ukrytý termálny prameň.  Zo zeme vyviera voda s teplotou 33 °C a ak máte chuť, môžete sa v prírodnom bazéne bezplatne okúpať hoci aj v sychravom zimnom počasí.

Termálne kúpalisko – Vodný park Bešeňová (vzdialené asi 6 km) ponúka odpočinok v 18 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

O nezabudnuteľnú dovolenku na Liptove sa vám postará aj návšteva vodného zábavného parku Tatralandia. Tento najväčší vodný park na Slovensku (aj v Čechách a v Poľsku) ponúka zábavu pre rodiny s deťmi v podobe 21 tobogánov, 6 termálnych bazénov, 3 letné bazény s ohrievanou vodou a taktiež komplex sáun Tatra-Therm-Vital. Aquapark je vďaka  bohatému zdroju termálnej minerálnej vody otvorený návštevníkom počas celého roka.